Logo

Svět textilu & obuvi

SVĚT TEXTILU
& OBUVI

 

 

 

 

 

SVĚT TEXTILU&OBUVI je odborný magazín určený pro podnikatele z textilní, oděvní a kožedělné branže. Vychází 6x ročně a je zasílán na maloobchody, velkoobchody, online prodejce, dovozce, výrobce, oborové a státní organizace a odborné školy v rámci Česka a Slovenska. Magazín uděluje cenu Osobnost roku, což je ocenění za přínos oboru a zajímavý podnikatelský záměr. Ocenění je předáváno na únorových veletrzích Styl a KABO.

S laskavým svolením redakce vám zde můžeme nabídnout aktuální články z posledního vydání časopisu. Dočtete se tak o nejnovějších trendech v oblasti módy. Nebo můžete nahlédnout přímo na webové stránky časopisu.

 

 

 

Módní branže v Německu

Mírné zvýšení cen

Berlín - Německý statistický úřad zveřejnil v únoru mírné zvýšení cen za rok 2016. Ceny v textilním a oděvním maloobchodě vzrostly v průměru podobně jako celkové indexy maloobchodních cen, které pozitivně ovlivnil pokles cen za energie. Ceny bytových textilií se však zvýšily. Výsledky vycházejí z měsíčních šetření cen za identické zboží v obchodech za účasti cca 600 examinátorů.

Podle údajů spolkového statistického úřadu vzrostl index maloobchodních cen následovně: v obchodech s oděvy vzrostl průměrně od roku 2015 do roku 2016 ze 105,9 na 106,5 (+ 0,6 %), v obchodě s textilem (bytový textil, metráž apod.) se zvýšil ze 109,5 na 112,5 (+ 2,7 %). V obchodě s obuví byl zjištěn nárůst ze 106,8 na 107,3 (+ 0,5 %). V obchodě s obuví se zvýšil ze 106,8 na 107,3 (+ 0,5 %) a v obchodě s koženou galanterií naopak index klesl ze 107,7 na 107,5 (- 0,2 %).

číst celý článek

zdroj obrázku: Svět textilu & obuvi, 2017

Sportovní ošacení 2017

Autentičnost, vícefunkčnost, pohodlí a lehkost

Nejdůležitějším evropským veletrhem pro sportovní branži je ISPO, který se koná jednou ročně v Mnichově. Letošní ročník se soustředil na dva trendy – digitalizaci a ženy ve sportu – a přinesl významné impulsy jak pro výrobu, tak obchod. Oblasti vybavení pro outdoor se věnuje specializovaný veletrh Outdoor ve Friedrichshafenu. Oba veletrhy potvrdily, jak se hranice mezi jednotlivými sportovními segmenty stále víc stírají. Kromě extrémních sportů, které vyžadují speciální oblečení, se vyžaduje víceúčelovost použití. Kabátky, bundy, trička a kalhoty se vyznačují ještě větší lehkostí a prodyšností.V trendu je funkční kabátek, splňující zároveň i ekologické požadavky, který lze využít pro jakoukoli sportovní aktivitu, cestování nebo na běžné nošení.

číst celý článek

zdroj obrázku: Svět textilu & obuvi, 2017

Trendy pánské módy - léto 2017

Vytváření zajímavých kontrastů

Hranice mezi formálním a ležérním oblečením se stále víc stírají. Spojují se různé styly a vytvářejí zajímavé kontrasty. Vzniká tak nový pěstěný a zároveň sportovní styl, který se hodí do města, do kanceláře i pro volný čas. Pánské letní kolekce zaujmou svěžím výrazem, příjemnými a lehkými materiály, světlou barevností oživenou výraznými akcenty. Ve vzorování jsou hitem proužky a drobné geometrické vzory s 3D efekty. K důležitým součástem letního šatníku patří kalhoty s pasovými záhyby, bermudy, lehká saka a bluzony. Ležérní vzhled navozují vesty, které se mohou nosit přes košile a trička.

číst celý článek

 

 

zdroj: Svět textilu & obuvi


Trendy dámské módy pro léto 2017

Spojování různých stylů a prvků

Letní móda se vyznačuje hravostí, dekorativností, spojováním protikladů, inspirací ze sportswearu a streetwearu a kombinováním různých stylů do eklektického vzhledu. Vše přitom působí čistě, úhledně, nenuceně, výrazně a zajímavě. Záběr kolekcí je ohromný, dosahuje od dívčího bohémského vzhledu přes klasické modely v moderním pojetí až po všudypřítomný směr athleisure.

číst celý článek

 


 

 

 

Naše škola připravuje své žáky nejen na další profesní život ve firmách, ale i pro další studium na vysokých školách.

HomeMezeraŠkolaMezeraKolekceMezeraAktivityMezeraAktualityMezeraOchrana osobních údajůMezeraKontakt