Logo

Škola

ŠKO

LAHistorie školy sahá až do roku 1852 a v současnosti je centrem oděvního vzdělávání v Libereckém kraji a textilního vzdělávání v České republice. Partnery školy jsou přední oděvní a textilní firmy sdružené v asociaci ATOK. Žáci školy se účastní mezinárodních i domácích soutěží, jako je Košice Fashion Week nebo Stretech 2017 na ČVUT. Škola se prezentovala na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně a její zástupci navštívili veletrh ITMA 2015 v Miláně.

 
 

Ubytování v domově mládeže
Pro studenty, kteří nemohou denně dojíždět, nabízíme ubytování v Domově mládeže v Truhlářské ulici. Internát je součástí Střední školy strojní, stavební a dopravní, Truhlářská 360/3, Liberec II. Nachází se nedaleko centra města, od autobusového a vlakového nádraží je vzdálen asi 10 minut chůze, od naší školy 15 minut chůze nebo jen několik minut autobusem. Budova
Domov mládeže poskytuje celodenní stravování a ubytování hotelového typu v zrekonstruovaných prostorách. Studentům středních a vyšších škol jsou k dispozici dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Nabízí širokou škálu volnočasových aktivit, studenti mohou bezplatně využít školní tělocvičnu a posilovnu nebo městský bazén.

Cena ubytování ve školním roce 2017-2018 je 900,- Kč/měsíc.

Podrobné informace o ubytování a stravování najdete na stránkách domova.

Přihlášku k ubytování je nutné podat do 31. 5. 2018. Můžete si ji vyzvednout na internátu osobně nebo si ji můžete stáhnout zde.


Střední průmyslová škola textilní s dlouholetou tradicí poskytuje absolventům technické středoškolské vzdělání s maturitou v oboru výroby a prodeji textilních materiálů, módního poradenství a oděvního stylingu. Připravuje absolventy na budoucí praxi ve firmách a pro další studium na vysokých školách.

HomeMezeraŠkolaMezeraKolekceMezeraAktivityMezeraAktualityMezeraOchrana osobních údajůMezeraKontakt