Logo

Aktivity

AKTIV

ITY

Pro naše studenty nabízíme široký výběr tematických aktivit a zájmových kroužků. Mezi ty nejoblíbenější patří kroužek modelingu, módního návrhářství. Jsme spoluorganizátorem mezinárodní soutěže pro žáky ZŠ a SŠ - Oděv a textil, Liberec. Rovněž se účastníme prestižních módních soutěží, pořádáme sportovní kurzy a věnujeme se dobročinnosti.

 

Pracovní nabídka ve školních dílnách - Rieger Betten
Po více než 20-leté oboustranně výhodné spolupráci s německou firmou Rieger Betten und Naturwaren GmbH., Görlitz textilní škola podpořila záměr firmy založit v oddělení přádelny školních dílen svůj odštěpný závod. S využitím a pronájmem části strojů z majetku školy a vhodným doplněním dalšími stroji financovaným německou stranou, vznikla ucelená přádelnická linka pro výrobu pletací příze ze 100% ovčí vlny. Mimo produkce pletací příze se žáci podílejí na výrobě dalších výrobků z ovčí vlny, určených především k ozdravným účelům. Pro školu má toto rozšíření spolupráce význam nejen jako nezanedbatelný finanční přínos a lepší využití stávajícího strojového parku školních dílen, ale i v možnosti zapojení žáků do reálného výrobního procesu s odpovědností za kvalitu odvedené práce. S velkou odezvou se také setkala možnost placených žákovských brigád pro německou firmu.

 

Využíváme cizí jazyky

Angličtina
Proč se učit cizí jazyky?
Znalost cizích jazyků je podmínkou ke kvalitnímu uplatnění na trhu práce.
Vícejazyčnost umožňuje mezikulturní porozumění.
Znalost cizího jazyka nás obohacuje.
Odborná terminologie ve značné míře užívá cizí jazyky.
A proto na naší škole vyučujeme 4 světové jazyky (anglický, německý, francouzský a ruský), moderními metodami, plně aprobovanými učiteli. Pedagogové vyjíždějí na zahraniční stáže do Velké Británie a Německa, aby načerpali nové zkušenosti pro výuku světových jazyků, vzdělávají se v kurzech akreditovaných MŠMT.

Učitelé organizují a realizují pro žáky zájezdy do zahraničí, kde si mají možnosti ověřit svoji úroveň znalosti cizího jazyka. Hodiny cizího jazyka bývají dle zájmů žáků doplněny výukou rodilým mluvčím.

Znalost cizích jazyků je podmínkou ke kvalitnímu uplatnění na trhu práce.

Angličtina je dnes opravdu "must", tedy něco, co musíte umět. Zaměstnavatelé komunikativní znalost angličtiny předpokládají i na nižších pozicích. Je jazykem číslo jedna na internetu, v obchodě a cestovním ruchu, ale také třeba jazykem odborné literatury. U nás můžete počítat s nadstandardní hodinovou dotací ve výuce - čtyři hodiny týdně v prvním ročníku a až pět hodin v ročníku maturitním. Dle zájmu studentů ve výuce asistuje také rodilý mluvčí.

Projekt Výzva č. 56 - Zájezd studentů do Anglie

Díky evropským financím vyrazili studenti čtvrtého ročníku na podzim 2015 zadarmo na několikadenní zájezd do Angie. Poznávali krásy jihoanglického pobřeží, ale hlavně se vzdělávali v jazykové škole v Brightonu. A protože v dborých věcech by se mělo pokračovat, plánujeme na letošní podzim další studijně-poznávací zájezd.

Česko-polská přeshraniční setkávání
Znáte Uko? aneb o setkání s polskými a českými studenty
Expo Miláno 2015


Němčina
Jaký druhý jazyk si vyberete, pokud žijete v příhraničním regionu, kde je to do Německa jen kousek a kde působí tolik firem spojených s automobilovým průmyslem? Od druhého ročníku se začnete učit druhý cizí jazyk a na výběr máte hned ze tří. Němčinu jistě využijete při hledání zaměstnání. U nás také v rámci přeshraniční spolupráce nebo na některém ze zahraničních zájezdů, např. do předvánočních Drážďan.
Francouzština
Výuka francouzštiny má na naší škole dlouhou tradici. Studentům otevírá dveře do nové kulturní oblasti a stejně jako němčinu nebo ruštinu si ji můžete zvolit jako svůj druhý cizí jazyk. V roce 2014 jsme uspořádali zájezd Babí léto v Paříži a na půdě školy jsme přivítali delegaci francouzských studentů.
Ruština

Před pár lety se ruština vrátila mezi žádané jazyky, a to jak u zaměstnavatelů, tak u studentů. Zařadili jsme ji mezi volitelné jazyky, vyučujeme ji dle moderních učebnic a lze z ní u nás také maturovat.

My se učíme rusky a přímo v naší budově působí Vzdělávací institut, který naopak připravuje ruské studenty na zkoušky z češtiny. Pro obě strany je to velká příležitost poznat jinou kulturu a využít své jazykové dovednosti.
 

Modeling

Na naší škole už řadu let pracuje kroužek modelingu pod vedením externích pracovníků a zkušených pedagogů, kteří vychovávají budoucí modelky a modely. Ti získávají zkušenosti na předváděcích molech při módních soutěžích, kulturních a společenských akcích. Předvádějí jak modely zhotovené ve školních dílnách, tak modely libereckých módních obchodů.


Kromě prezentace školních modelů na módních soutěžích, jsou těmi největšími módními show každoročně přehlídky na veletrhu Educa, na maturitním plese, přehlídka v rámci Dne otevřených dveří Libereckého kraje, přehlídka pro sdružení Tulipán nebo vystoupení na Bambiriádě.

 

Módní návrhářství
Studenti všech ročníků v tomto kroužku pracují na tvorbě modelů pro přehlídky a módní soutěže. Pod vedením učitelů i odborníků z praxe si projdou všemi stádii módní tvorby – oděv navrhnou, zkonstruují střih, ušijí a také se podílí na patřičné prezentaci své práce. Zvlášť v posledním roce sklízí naše nadané návrhářky se svými kolekcemi jeden úspěch za druhým a obsazují přední příčky na módních soutěžích. Naposledy tomu tak bylo s kolekcí V zajetí tisku.

 

Fashion foto
Pod vedením renomovaného libereckého fotografa Aleše Funkeho vznikne každoročně několik fotoeditorialů módních kolekcí, které naše studentky a studenti vytvořili. Pro Fashion Photo vybíráme zajímavé exteriéry i interiéry, naposledy např. luxusní prostředí Hotelu Praha. Vlasový styling má na starosti kadeřnice Kateřina Šollarová ze salónu Mažer. O make-up se starají sami nadaní studenti. V roce 2015 byly nafoceny kolekce V zajetí tisku, Snowfashion a Ďábelská lest.

 

Účast na módních soutěžích

Každoročně se účastníme s několika kolekcemi soutěží Avantgarda v Lysé nad Labem, která je součástí veletrhu Elegance. Na jaře 2015 získala kolekce zimního sportovního oblečení Snowfashion 3. místo. Na Mladém módním tvůrci v Jihlavě získala v roce 2014 v kategorii Mladá volná tvorba 1. místo kolekce Vášeň křivky v proměnách. Oboustranné kabáty nadchly porotu i publikum.


Již dvakrát jsme zabodovali na mezinárodní soutěži Módný návrhár v Ružomberoku, která se koná pod záštitou rektora Trenčínské univerzity. Napoprvé s kolekcí Diamond Mind, která v roce 2014 obsadila 2. místo. Letos je to příčka první s již zmiňovanou kolekcí V zajetí tisku.

 

Sportovní kurzy

Lyžařský kurz je určen hlavně pro první ročníky. Již několik sezón jezdíme do našich oblíbených Pasek nad Jizerou do penzionu Sokol. Nabízíme výuku sjezdového nebo běžeckého lyžování, snowbordingu, instruktáž první pomoci. Cílem kurzu je vedle lyžařského tréninku také navázat na harmonizační dny a budovat funkční vztahy mezi žáky všech prvních ročníků.


Cyklistický a turistický kurz ve třetím ročníků je jak pro zanícené cyklisty, tak pro „pěšáky“. Od letošního roku se odehrává v prostředí Českého ráje, který skýtá mnoho možností i jiného sportovního vyžití a vlastivědného poznání. Studenty nadchla i letošní novinka – rafting.

 

Předvánoční setkání a dobročinná sbírka

Slavnostní setkání před vánočními svátky je samozřejmostí. Třídy soutěží o nejlépe vyzdobenou učebnu a zpívají koledy na schodišti hlavní školní budovy. V roce 2013 k těmto vánočním tradicím přibyla další - módní přehlídka a ocenění úspěšných žáků školy v tehdy ještě pro veřejnost nepřístupných prostorách Galerie Lázně. V adventním čase také vždy organizujeme sbírku pro opuštěné pejsky v libereckém útulku.

V prosinci 2015 se sbírka uskutečnila už po jedenácté. Vybráno bylo krásných 5.900,-- Kč a pamlsky za ně nakoupené putovaly tentokrát do útulku Azyl Pes v Krásném Lese u Frýdlantu.

 

Podporujeme neziskové organizace
Centrum Kašpar – Ušij tašku, zaměstnej člověka
Centrum Kašpar je regionální organizace pro rovné příležitosti na trhu práce, svým klientům pomáhá v oblasti práce i rodiny. Na podzim 2015 jsme se rádi zapojili do jedné z kampaní – „Ušij tašku, zaměstnej člověka“ a pro dobrou věc jsme věnovali několik tašek, které vznikly digitálním potiskem a byli ušity ve školních dílnách.
Týden s Tulipanem
Již několik let spolupracujeme také se sdružením Tulipán - provozovatelem chráněné dílny pro lidi se zdravotním postižením. Každoročně se účastníme Týdnu s Tulipánem, kde naše modelky prezentují oděvy vzniklé ve školních dílnách. Naposledy se módní přehlídka pro Tulipán konala v Obchodním centru Forum.

 

Centrum Kašpar – Ušij tašku, zaměstnej člověka

Naše škola připravuje své žáky nejen na další profesní život ve firmách, ale i pro další studium na vysokých školách.

HomeMezeraŠkolaMezeraKolekceMezeraAktivityMezeraAktualityMezeraOchrana osobních údajůMezeraKontakt