Logo

  /  

Petr Halberstadt

ABSOLVE
NTI
26.10.2015
Petr Halberstadt
Člen činohry ND Brno od roku 1993
Po maturitě na Střední průmyslové škole textilní v Liberci jsem začal studovat na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor činoherní herectví.
Po skončení studia jsem v roce 1993 nastoupil do hereckého angažmá v činohře Národního divadla v Brně, kde působím do dnes.
Po skončení studia na JAMU jsem také dva roky působil jako moderátor Českého rozhlasu Brno.
V roce 2012 až 2014 jsem byl Uměleckým šéfem činohry Národního divadla Brno.
Během mé profesní dráhy jsem herecky spolupracoval na řadě televizních projektů českých televizí.
V současné době je zatím mým posledním projektem, na kterém jsem se podílel, seriál televize HBO, Mamon v režii Vladimíra Michálka.
Z filmů, na kterých jsem spolupracoval, stojí za zmínku Stůj nebo se netrefím, Tobruk a Lída Bárová.
Více o hereckých rolích na http://www.halberstadt.cz/index.php?docid=437
V současné době jsem s mým dlouholetým kamarádem a spolužákem z JAMU založili divadelní společnost StageArtCz s.r.o. Naším prvním projektem je divadelní hra Gena Brewera K-PAX, Svět podle Prota, kterou uvádíme v Divadle Bolka Polívky v Brně a v rámci pohostinských vystoupení v městech České republiky.
Na studium na SPŠT vzpomínám s příjemnou nostalgií, zažil jsem zde krásná léta a byť nejsem technický tip, kvalitní pedagogičtí profesionálové dokázali i ve mně probudit zájem o technické věci.

Po maturitě na Střední průmyslové škole textilní v Liberci jsem začal studovat na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor činoherní herectví.

Po skončení studia jsem v roce 1993 nastoupil do hereckého angažmá v činohře Národního divadla v Brně, kde působím do dnes. Již coby absolventy JAMU jsem také dva roky působil jako moderátor Českého rozhlasu Brno.

V roce 2012 až 2014 jsem se stal Uměleckým šéfem činohry Národního divadla Brno.

Během mé profesní dráhy jsem herecky spolupracoval na řadě televizních projektů českých televizí. V současné době je zatím mým posledním projektem, na kterém jsem se podílel, seriál televize HBO, Mamon v režii Vladimíra Michálka. Z filmů, na kterých jsem spolupracoval, stojí za zmínku Stůj nebo se netrefím, Tobruk a Lída Bárová.

Více o hereckých rolích na http://www.halberstadt.cz/index.php?docid=437

V současné době jsem se svým dlouholetým kamarádem a spolužákem z JAMU založili divadelní společnost StageArtCz s.r.o. Naším prvním projektem je divadelní hra Gena Brewera K-PAX, Svět podle Prota, kterou uvádíme v Divadle Bolka Polívky v Brně a v rámci pohostinských vystoupení v městech České republiky.

Na studium na SPŠT vzpomínám s příjemnou nostalgií, zažil jsem zde totiž krásná léta a byť nejsem technický tip, kvalitní pedagogičtí profesionálové dokázali i ve mně probudit zájem o technické věci.

Naše škola připravuje své žáky nejen na další profesní život ve firmách, ale i pro další studium na vysokých školách.

HomeMezeraŠkolaMezeraKolekceMezeraAktivityMezeraAktualityMezeraOchrana osobních údajůMezeraKontakt